Ця теорія стверджує, що купівельна спроможність, а також рівень цін визначаються тим, яка кількість грошей знаходиться в обороті.
Пред'явницький - за таким чеком виплата здійснюється будь-якій особі, яка пред'являє його до виплати;
Паперові гроші та монети називають готівкою (до них можна доторкнутися фізично), а електронні гроші існують тільки в безготівковій формі.
Важливим механізмом, покликаним вирішувати таке завдання, виступає грошово-кредитна політика. Вона реалізується Нацбанком країни, що випустила грошову одиницю.
Такі пристрої не припускають неодмінного проведення транзакцій через рахунки в банку і можуть виступати як передплачений інструмент на пред'явника.
У розвинених країнах чимала частка коштів в обороті відводиться безготівковим грошам, які представляють собою:
Після впровадження універсального еквівалента вартості зникла необхідність проведення складних розрахунків цінності різних товарів і послуг.
е. це були мотики, лопати і ножі. click here А в багатьох країнах Азії та Африки в якості оплати виступали морські раковини.
Очевидно, що здійснювати розрахунки за міжнародними торговими угодами необхідно в єдиній валюті.
Будь-яка знецінюється форма грошей не здатна якісно виконувати функції засобу платежу і накопичення. У такій ситуації більшість людей відмовляться від накопичення, оскільки купівельна спроможність грошей буде падати. Люди будуть шукати різні способи вкладення грошей.
Найціннішими при цьому вважаються монети, виготовлені з благородних металів.
Монети досить швидко здобули популярність і зайняли місце універсального засобу обміну для багатьох цивілізацій.
Функція грошей як міри вартості утворюється в процесі ціноутворення. Саме гроші допомагають визначити вартість товару або послуги.
Ця функція грошей визначає абсолютно весь процес інвестування в суспільстві, розвиток банків, бірж, різних фінансових ринків.